0
Twój koszyk jest pusty.

Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Prostowanie Keratynowe czyli regeneracja zniszczonych włosów


 

 

 

Co to jest prostowanie keratynowe?

 

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg fryzjerski, podczas którego nakłada się na włosy preparat z keratyną, a następnie prostuje włosy prostownicą rozgrzaną do bardzo wysokiej temperatury (230°C). Ma to na celu uzupełnienie struktury włosa wspomnianą wcześniej keratyną ‒ budulcem włosa, który tracimy przez mechaniczne uszkodzenia (pogodę, suszenie lub prostowanie włosów, farbowanie).
Warto jednak wiedzieć, że dzięki zabiegowi nie odbudujemy struktury kosmyków, ale jedynie na jakiś czas uzupełnimy ubytki. Keratyna po pewnym czasie wypłucze się, a włosy wrócą do stanu sprzed prostowania.

 

Czym są preparaty keratynowe?

 

Preparaty keratynowe, używane podczas zabiegu, zawierają nie tylko keratynę, która regeneruje uszkodzone włosy, lecz także antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, które trwale nawilżają włosy i dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi

 

Dla kogo ?

 

Zabieg przeznaczony jest szczególnie dla kobiet mających przesuszone włosy, puszące się i trudne do ułożenia.

 

Czego możesz się spodziewać po prostowaniu keratynowym?

 

  • koniec z puszeniem i plontaniem się włosów
  • włosy przestają się elektryzować
  • włosy są lśniące i odporne na odkształcenia
  • szybciej wysuszysz je po myciu
  • fryzura będzie wygładzona bez zbędnego wysiłku w jej układaniu

 

Po prostowaniu keratynowym

 

  • Po zabiegu keratynowego prostowania włosów NIE WOLNO myć włosów przez 48 h. Włosy od razu po zabiegu będą więc obciążone i będą wyglądały na tłuste, dlatego najlepiej w tym okresie nie opuszczać domu.
  • Unikaj także dużej wilgotności powietrza i opadów deszczu.
  • Bardzo ważne jest także, aby włosy nie odkształciły się- po zabiegu unikaj spinania ich klamerkami czy gumkami.
  • Używaj szamponów i odżywek bez dodatku silikonów i soli. Unikaj także produktów do stylizacji na bazie alkoholu- przesuszają one włosy.

 

Pamiętaj!

 

Niewskazana jest koloryzacja włosów przez okres 2 tygodni od wykonania zabiegu prostowania keratynowego. Jeśli jesteś do 2 tygodni po koloryzacji- także wstrzymaj się z zabiegiem prostowania keratynowego.